Pro maturanty, jejichž snem je stát se architektem, je nejlepší volbou Fakulta stavební na pražském ČVUT. V letošním roce vede žebříček oboru architektura, v němž loni byla až čtvrtá. Výrazný skok přišel díky zlepšení hned v několika ohledech: více jejích studentů i profesorů se bylo vzdělávat nebo přednášet na zahraničních univerzitách, na jednoho akademika připadá méně studentů a má také nejlepší vědecké výsledky ze všech posuzovaných škol v tomto oboru.

Hned za ČVUT se umístila architektura na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně (FAST VUT), což je také velký skok, protože loni skončila tato fakulta na posledním místě. Více jejích učitelů přednášelo v zahraničí a na jednoho akademika zde připadá necelých osm studentů, což je velmi individuální přístup.

"Mezinárodní kontakty a zkušenosti chápou naši studenti a učitelé jako nedílnou součást studia architektury," říká proděkan FAST VUT Jan Jandora. "Řada našich studentů absolvuje tuto povinnou odbornou semestrální praxi na stážích v prestižních ateliérech a projekčních kancelářích v Evropě, například v Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, ve Finsku nebo Švédsku," dodává Jandora. Dohromady v obou typech studia - bakalářském i magisterském - absolvují tamější studenti celkem jednoroční praxi v ateliérech, což je nejvíc ze všech architektonických škol.

Na třetím místě skončila pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová, která se propadla z loňské první příčky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.