Pro maturanty, jejichž snem je stát se architektem, je nejlepší volbou Fakulta stavební na pražském ČVUT. V letošním roce vede žebříček oboru architektura, v němž loni byla až čtvrtá. Výrazný skok přišel díky zlepšení hned v několika ohledech: více jejích studentů i profesorů se bylo vzdělávat nebo přednášet na zahraničních univerzitách, na jednoho akademika připadá méně studentů a má také nejlepší vědecké výsledky ze všech posuzovaných škol v tomto oboru.

Hned za ČVUT se umístila architektura na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně (FAST VUT), což je také velký skok, protože loni skončila tato fakulta na posledním místě. Více jejích učitelů přednášelo v zahraničí a na jednoho akademika zde připadá necelých osm studentů, což je velmi individuální přístup.

"Mezinárodní kontakty a zkušenosti chápou naši studenti a učitelé jako nedílnou součást studia architektury," říká proděkan FAST VUT Jan Jandora. "Řada našich studentů absolvuje tuto povinnou odbornou semestrální praxi na stážích v prestižních ateliérech a projekčních kancelářích v Evropě, například v Rakousku, Švýcarsku, Velké Británii, ve Finsku nebo Švédsku," dodává Jandora. Dohromady v obou typech studia - bakalářském i magisterském - absolvují tamější studenti celkem jednoroční praxi v ateliérech, což je nejvíc ze všech architektonických škol.

Na třetím místě skončila pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová, která se propadla z loňské první příčky.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.