Světle modré pološero, v několika inkubátorech pod kontrolou monitorů a pod stálým dohledem sestřiček spí nebo se trochu vrtí miminka. Je slyšet dýchání přístrojů. Všechno je tu takové jemné a tajemné.

Nezasvěcenému se chce mluvit šeptem a chodit po špičkách. Nad křehkými životy předčasně narozených dětí bdí laskavý primář Lumír Kantor, se kterým si jdu povídat do jeho pracovny.

Čím dál častěji se setkávám se ženami, které mají obavu z těhotenství a z porodu, bojí se mít dítě. Čím myslíte, že to je?

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se