Letošní rok přinese na pražskou burzu novinku v podobě investičních fondů, s jejichž akciemi nebo podílovými listy bude možné na regulovaném trhu obchodovat. Ve vstupu fondů na burzu nelze zjednodušeně vidět pouhou reakci na změnu daňových zákonů, tedy snahu vyhnout se placení vyšších daní. Stačí si vzít příklad ze zahraničí, kde se fondy na regulovaných trzích běžně obchodují (tzv. ETF) bez ohledu na aktuální daňový režim.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se