Novelou z konce loňského roku bylo zrušeno placení příspěvku neplatičů povinného ručení do garančního fondu, z něhož jsou hrazeny tzv. nepojištěné škody, což považuji za velký krok zpět. Bez této spravedlivé sankce bude potřeba plnit garanční fond jiným způsobem - jak jinak než z pojistného těch poctivých, kteří svoji povinnost plní. Významně se tak opět upevňuje prvek nezdravé solidarity v tomto odvětví a na nezodpovědné řidiče opět doplatí slušná většina.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se