Když firma spadne do insolvenčního řízení a má sídlo na Plzeňsku, je velmi pravděpodobné, že se celé řízení potáhne zhruba dva a půl roku. V Praze by měli soudci případ odškrtnutý skoro třetinu dříve.

Jako jsou značné rozdíly mezi českými soudy v trestních kauzách nebo v civilních žalobách, tak jsou různě rychlá i insolvenční řízení. Zajímavá data k této problematice shromáždili experti Vysoké školy ekonomické. Třeba tradičně pomalé soudy na severu Čech nebo na severní Moravě si právě v úpadkových řízeních vedou velmi dobře. Příklady těch nejrychlejších insolvenčních soudů zase ukazují, že funguje to, po čem soudci už roky marně volají - když dostanou k ruce zkušené úředníky, kteří jim pomohou s papírováním, zvládnou mnohem víc práce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.