Senátor Jan Veleba se opět rozhodl, že uplatní občanské svobody, které mu přiznává demokratická společnost, a na zítřek svolal demonstraci k podpoře Miloše Zemana. Svoboda projevu a shromažďování bude naplněna, podobně jako Veleba těchto výsad funkční demokracie využil například i loni v listopadu, když na Zemanovu obhajobu sbíral podpisy pod svoji petici.

Dopřejme Velebovi, ať si plnými doušky užívá svobod, které Komunistická strana Československa, jejímž byl Veleba dlouholetým členem, lidem upírala. Za veřejné petice a sbírání podpisů, pokud by to tedy nebylo k oslavě Gustáva Husáka, by Veleba tehdy šel na policii, před soud a možná i za mříže.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se