Před rokem dvěma předpovídali všichni polostátní společnosti ČEZ černou budoucnost. Ceny elektřiny padají bez přestání téměř šest let a s nimi šly dolů i zisky firmy. Před dvěma týdny ale energetický kolos překvapil – nejenže za loňský rok oznámil očištěný zisk 29,5 miliardy korun a akcionáři (tedy hlavně stát) se nemusí bát velkých propadů dividendy. Nad očekávání dobrý má být i rok letošní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












