Před rokem dvěma předpovídali všichni polostátní společnosti ČEZ černou budoucnost. Ceny elektřiny padají bez přestání téměř šest let a s nimi šly dolů i zisky firmy. Před dvěma týdny ale energetický kolos překvapil – nejenže za loňský rok oznámil očištěný zisk 29,5 miliardy korun a akcionáři (tedy hlavně stát) se nemusí bát velkých propadů dividendy. Nad očekávání dobrý má být i rok letošní.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se