Možná největší dluh, který mají česká média vůči svému publiku, se jmenuje Brusel. Po deseti letech od vstupu do Evropské unie mají stálé korespondenty v sídle EU a Evropské komise pouze veřejnoprávní instituce (Česká televize, Český rozhlas a ČTK), všechny ostatní redakce tam pouze příležitostně vysílají své korespondenty. Hlavním důvodem jsou samozřejmě finance, mít v Bruselu stálou kancelář a byt není levná záležitost. A to, že papírová média v současnosti nemají peněz na rozhazování, je už chronicky známá informace.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se