Máme se bát Ruska? Jsem přesvědčen, že nám bezprostřední vojenské nebezpečí nehrozí. To ale neznamená, že bychom neměli být ve střehu. Potřebujeme myslet na vlastní obranu, mít dobrou „ruskou“ zahraniční politiku a efektivně spolupracovat v NATO a EU. Severoatlantická aliance je nejúspěšnějším obranným uskupením historie. Přímý vojenský střet nemůže ruská armáda riskovat. Moskva má ale jiné možnosti. Už v kampani proti americkému radaru si Rusové vyzkoušeli, že podpora „mírových“ iniciativ a propagandistická válka jsou účinnými záškodnickými metodami. Že má ruská ambasáda přes 140 lidí – dvakrát více než USA – to není náhoda. Rozvoj sociálních sítí Rusku navíc umožnil šířit demagogii, polopravdy a lži bez nutnosti proniknout do mainstreamových médií.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se