Kamionoví dopravci z východní Evropy přišli o zakázky po zavedení evropských sankcí vůči Rusku.
Nyní se vyhladovělé firmy snaží najít nový byznys v Evropské unii. Oproti domácím dopravcům mají výhodu nižších nákladů na naftu.
České přepravní společnosti si na levnější konkurenci z východu stěžují. Prý jich do EU jezdí víc, než kolik jich legálně může.
Propad obchodu mezi Evropskou unií a Ruskem a Ukrajinou má efekt v evropské dopravě. Dopravci z východu se snaží najít nové zakázky v Evropě. Mají přitom výhodu levné nafty ze svých zemí.
"Pro dopravce je konkurence z východu nyní jednou z největších hrozeb," říká šéf logistické firmy
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení