Akcie Slovak Telekomu se měly obchodovat i v Praze. Slovenská vláda ale na poslední chvíli prodej svého podílu přes burzu zrušila.
Přednost dostane prodej napřímo strategickému partnerovi,
pravděpodobně majoritnímu vlastníkovi Deutsche Telekomu.
Ke zrušení emise došlo až po uzavření nabídek, které manažeři emise shromažďovali od investorů v Londýně, Bratislavě a Praze po tři týdny.
Slovenská vláda sklízí kritiku za překvapivé zrušení primárního úpisu akcií svého 49procentního podílu ve společnosti Slovak Telekom. Podle investorů je rozhodnutí zastavit celý proces těsně před uzavřením bezprecedentním krokem, který poškodí kapitálový trh i kredibilitu vlády.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení