Rok od roku je v automobilech více a více elektroniky. Na jedné straně to znamená, že čím dál méně závad si řidič/automobilista může vyřešit sám i v polních podmínkách, automobil, který je v pořádku, může i odmítnout jízdu vinou chybné diagnostiky či snímačů detekujících kritickou, byť neexistující závadu, na druhé straně se podstatně zvyšují pohodlí, možnosti a především bezpečnost.

Některé systémy jen radí a napomáhají při parkování, odbočování či navigaci, jiné přímo zasahují ve chvílích, kdy řidič nezvládá jisté manévry. Zabraňují tak smyku, převrácení, prokluzování kol, dobrzďují v kritických situacích...

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se