Co se stalo společnosti, v níž si spisovatelé stěžují, že je nikdo nečte, přesněji že jejich přímé či nepřímé reflexe současnosti nikoho nezajímají, nejméně pak politickou reprezentaci, která rozhoduje o finanční podpoře kultury? Je taková kultura, jež se soustřeďuje na prostou zábavu, z dnešního pohledu bohaté středoevropské země nemocná, anebo je tato "marginalizace spisovatele" něčím, co je mnohem obecnější?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se