Tisícům vlastníků památek v České republice se zjednoduší život. Zatímco dnes mohou od památkářů dostat čtyřmilionovou pokutu za zničení jedinečné historické stavby stejně jako za to, že včas nenahlásí údaje úřadům, nově by měli být přísně pokutováni pouze za závažné prohřešky.
Počítá s tím nový památkový zákon ministerstva kultury, podle kterého by se měly sankce pro vlastníky památek výrazně snižovat. "Cílem zákona je zlepšit podmínky pro poctivé majitele památek. Za drobná porušení zákona nesmí hrozit stejná sankce jako za zničení národní kulturní památky," uvedl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











