Potřeba rychle získávat použitelné informace z velkých datových objemů zvyšuje poptávku po nových technologiích pro výpočetní operace přímo v paměti (in-memory computing) a analýzu velkých dat. S ohledem na současnou a budoucí poptávku po in-memory computingu odhaduje společnost Gartner, že příjmy na tomto trhu překonají do konce roku 2018 9,5 miliard dolarů a přinejmenším 50 % velkých firem implementuje in-memory computing k posílení svých strategií digitálního podnikání. Zpracování velkých dat exponenciálně poroste s enormním objemem informací generovaných zařízeními vytvářejícími internet věcí.

Nová rodina procesorů Intel Xeon ještě více posílí pozici serverových procesorů Intel. Procesory s "Intel Inside" aktuálně figurují ve více než 98 % expedovaných serverů. Ne méně než 92 % čtyř a vícepaticových serverů běží na procesorech Intel Xeon.

 

 

Z dat se stává konkurenční výhoda

Serverové systémy s novou rodinou procesorů Intel Xeon E7-8800/4800 v3 umožní firmám využívat analytické nástroje pro lepší rozhodování, což dává firmám nové příležitosti pro podnikání v oblasti "velkých dat" a internetu věcí. Společnosti využívající tyto technologie tak získávají konkurenční výhodu. "V ekonomice digitálních služeb může úspěch či neúspěch záviset na tom, jak rychle dokáže firma zareagovat na informace získané z velkých datových objemů," říká Petr Ulvr, obchodní manažer společnosti Intel pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

"Rodina procesorů Intel Xeon E7 v3 umožní urychlit využití informací v podnikání prostřednictvím analýz prováděných v reálném čase. Firmy v široké škále odvětví se tak díky analýze většího objemu dat dostávají k informacím, které dříve byly nedostupné. Díky tomu mohou svým klientům nabízet vyšší uživatelský komfort a zvyšovat jejich spokojenost prostřednictvím personalizovaných produktů a služeb. Zároveň to firmám umožní generovat nové zdroje příjmů a efektivnější provoz," dodává Petr Ulvr.

Shrnutí novinek

Nová rodina procesorů se může pochlubit dvaceti světovými rekordy v kritických aplikacích a čtyřicetiprocentním nárůstem průměrného výkonu oproti předchozí generaci.

Nové procesory nabídnou až šestinásobné zlepšení výkonu ve firemních aplikací pro in-memory transakční zátěž díky optimalizaci prováděné nástrojem Intel Transactional Synchronization Extensions (Intel TSX).

Procesory mají až 18 jader, což představuje nárůst 20 % oproti předchozí generaci. Velikost cache nejvyšší úrovně (LLC) bude až 45 MB, což znamená až 70% nárůst v možnostech analytické podpory za hodinu.

Nová produktová rodina nabízí dle Intelu desetkrát větší výkon za dolar a o 85 % nižší celkové náklady na vlastnictví než alternativní architektury RISC. Toho je dosaženo zejména snížením ceny hardwaru, nižší spotřebou energie a nižšími náklady na chlazení.

Procesory podporují konfigurace až o 32 paticích s podporou pro největší paměťovou kapacitu na patici v celém odvětví (osmipaticové systémy podporují až 12 terabytů paměti DDR3 nebo DDR4).

Produktová rodina sestává z 12 modelů procesorů, včetně procesorů optimalizovaných pro několik segmentů, například dvoufrekvenční modely navržené pro databázové aplikace vyžadující nejrychlejší dostupná jádra.

 

 

Související