Řečtí umělci nemají v posledních letech jiné téma než ekonomickou a sociální krizi. Takový streetartista Bleeps a jeho tvůrčí skupina pokryli svými protestními obrazy nejen ulice Atén, ale i jiných řeckých měst. Krize se na nich stává střetem kultur. Ta řecká jako by byla z jiné planety, když odmítá přijmout globální ekonomismus a obrací se při hledání východiska z propasti mimo říši peněz. Země, která je jedním ze zdrojů západní kultury, se najednou do Evropy nevejde. Možná i proto, připomíná Bleeps, mluví jazykem zkušenosti, nikoliv řečí účtů a ekonomických teorií. Tolik marných summitů a schůzek a přitom by stačilo tak málo: najít dobrého překladatele.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru