Raději začít znovu a s čistým štítem, než protahovat současné problémy. "Pokud začínáte od nuly, nemůžete se už dostat níž. Podle mě je nejlepším řešením euro opustit a zkusit fungovat co nejlíp samostatně," rozpovídá se zhruba pětadvacetiletý mladík.

A v současném Řecku není s tímto názorem osamocen. "Myslím si, že pro nás bude velmi nákladné zůstat dál v eurozóně," souhlasí další z Řeků, kteří se ve středu pohybovali na náměstí Syntagma před řeckým parlamentem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se