Další miliardové investice a tisíce nových pracovních míst chce do Česka přinést tchajwanská společnost Foxconn. Ta je již nyní jedním z největších českých exportérů. Jenže zatím je v Česku pouze montovnou. To se má ale změnit.

"Jsme v pokročilejší fázi vyjednávání," přibližuje šéf agentury CzechInvest Karel Kučera. Příští týden zamíří do Prahy šéf Foxconnu Terry Gou a podepíše memorandum s českou vládou, konkrétně s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Právě ta by dalšímu jednání měla dát dostatečnou váhu. Samotný Gou (s majetkem 6,8 miliardy dolarů 240. nejbohatší člověk světa) má k Česku vztah, u Kutné Hory vlastní zámek Roztěž, který si nechal zrekonstruovat a vybudoval u něj golfové hřiště.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se