Vesnice Goljam Devrent leží několik desítek metrů od bulharsko-turecké hranice. Na bulharské straně. Malý obchod, pošta, asi padesát obyvatel, některé domy s propadlými střechami a rozbořenými stěnami, pár koní pasoucích se uprostřed vesnice. Obrázek, který spatří mnoho uprchlíků jako první, když se dostanou do Evropské unie.
Goljam Devrent je jako mnoho okolních obcí téměř vybydlený. Lidé odešli kvůli živobytí jinam, zůstali převážně jen ti starší. Tady běženci vidí svoji první modrou vlajku se zlatými hvězdami, když se z malého údolí brzy ráno vynořují po prašné cestě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










