Týden před začátkem domácí fotbalové ligy se pražská Slavia snaží zabránit tomu, aby kvůli sporu o několik milionů korun spadla do insolvence. Proti návrhu vyrukovala s řadou právních námitek na formální chyby, kvůli kterým má být dokument smeten ze stolu. Sama si ale přitom zkomplikovala situaci vlastním prohlášením v jiném soudním sporu, že je ve špatné finanční situaci.

Slavia, které se zamítnutím návrhu soud nevyhověl, navíc musela nechat nahlédnout do svého účetnictví, aby dokázala, že na tom ve skutečnosti není finančně špatně. Z dokumentů, které se na insolvenčním rejstříku objevily v pátek, vyplývá řada zajímavých čísel - například celého hráčského kádru včetně mládeže si Slavia cení na 315 milionů korun. A taky počítá s tím, že v následujících týdnech prodá dva své klíčové hráče - útočníka Milana Škodu a záložníka Jaromíra Zmrhala. Za oba má dohromady dostat dva miliony eur.

Nastalo tak to, čeho se vršovických klub při insolvenčním návrhu nejvíc obával - zveřejnění majetku a hlavně závazků. Zažádal proto soud, aby tyto pasáže byly neveřejné, přesto však v pátek dopoledne dokumenty byly běžné dostupné. Musela i odkrýt, že od sponzorů dostává 32 milionů korun ročně. Od sázkové Fortuny jí z této sumy plyne 8 milionů korun. Největším sponzorem s 13 miliony korun je společnost Prostor, v jejímž čele je podle obchodního rejstříku Jan Kočka, syn provozovatele Matějské pouti.

Z dat vyplývají i takové detaily, že platí konkurenční Spartě za hostování tří hráček 60 tisíc nebo že hnojivo a lajnování hřišť ji vyjde na téměř 200 tisíc korun. Za úklid po jednom zápase zaplatí zhruba 30 tisíc korun. Slavia dluží i částky za přestupy některých hráčů. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se