Stát se posluchačem Diplomatické akademie ministerstva zahraničí je snem mnoha absolventů mezinárodních studií. Kdo z nich úspěšně projde náročným výběrovým řízením, stane se automaticky zaměstnancem Černínského paláce a už během studia bere plat.
Letos ale měla většina uchazečů smůlu. Přestože ministerstvo obsazuje na nadcházející "školní rok" osm míst, jen tři z nich dostanou lidé, kteří podstoupili tříkolový výběr. "Zbylých pět míst bude obsazeno kmenovými pracovníky úřadu, kteří budou pracovat na strategii vzdělávání zaměstnanců," potvrdilo tiskové oddělení ministerstva zahraničí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












