V prostoru bývalého ostravského Dolu Hlubina, kde do roku 1992 cvakaly píchačky a kde proudy vody smývaly z těl horníků uhelný prach, se bude již brzy hrát hudba, divadlo, kabaret, a dokonce sledovat fotbal. "Uvidí se, co všechno zabere a jak si to sedne. Program se bude dolaďovat za pochodu," říká Pavel Giertl, dramaturg nového klubu Heligonka, za nímž stojí písničkář a muzikant Jarek Nohavica. Právě ten provoz Heligonky zahájí 2. září dvouhodinovým recitálem, při němž ho na akordeon a klavír doprovodí polský muzikant Robert Kuśmierski.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se