Než do firmy nastoupí nový zaměstnanec, musí jít na povinnou lékařskou prohlídku. Prověrkou zraku či tlaku musí projít úplně každý − ať se jedná o řidiče, nebo člověka, který bude sedět jen u počítače.

Právě u kancelářských profesí to firmy považují za zbytečné. Po vládě teď chtějí, aby už k lékaři nemusely posílat lidi, kteří budou pracovat jen v kancelářích.

"Zaměstnavatelé mají o zdraví svých pracovníků zájem, ale u některých kategorií není potřeba nadstandardní přístup," říká mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Milan Mostýn. "Z našeho průzkumu víme, že mezi firmami je zájem prohlídky zrušit," prohlašuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se