Než do firmy nastoupí nový zaměstnanec, musí jít na povinnou lékařskou prohlídku. Prověrkou zraku či tlaku musí projít úplně každý − ať se jedná o řidiče, nebo člověka, který bude sedět jen u počítače.
Právě u kancelářských profesí to firmy považují za zbytečné. Po vládě teď chtějí, aby už k lékaři nemusely posílat lidi, kteří budou pracovat jen v kancelářích.
"Zaměstnavatelé mají o zdraví svých pracovníků zájem, ale u některých kategorií není potřeba nadstandardní přístup," říká mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Milan Mostýn. "Z našeho průzkumu víme, že mezi firmami je zájem prohlídky zrušit," prohlašuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







