Když dal ukrajinský parlament předběžný souhlas s většími pravomocemi pro východní separatistické regiony, kolem sídla zákonodárců se strhla bitva. Nespokojeným demonstrantům zabránily ve vstupu do budovy až stovky policejních těžkooděnců. Kompromisy se na Ukrajině vyjednávají obtížně ven i dovnitř. Všichni už vědí, že ukrajinská armáda si sama na východě neporadí. Nemá peníze ani lidi. Ale kvůli národní hrdosti se nikomu ustupovat nechce.

Ústupek v zájmu míru se teď chápe jako prohra. A vítězství Moskvy, které vyhovuje každý rozbroj v Kyjevě a každý krok k samostatnosti východních regionů. Inu, těžké bojovat s Vladimirem Vladimirovičem. A ještě těžší držet Ukrajinu pohromadě.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru