Bývalý generální tajemník asociace evropských výrobců automobilů Ivan Hodač kritizuje tlak na automobilky k příliš rychlému snižování emisí z jejich aut. Výrobci musí během šesti let snížit emise oxidu uhličitého z nynějších 130 na 95 gramů na kilometr. "Žádné průmyslové odvětví nesnížilo emise tolik, přesto tlak na něj stále sílil," říká Hodač.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








