Před schůzkou evropských lídrů kvůli uprchlické krizi bylo stále ještě cítit napětí, které v Bruselu zůstalo po přehlasování Česka, Maďarska, Slovenska a Rumunska v otázce povinných kvót. Slovenský premiér Robert Fico chce proti rozhodnutí rozdělit 120 tisíc žadatelů o azyl mezi státy Evropské unie podat žalobu. Předseda české vlády Bohuslav Sobotka přijel naopak s tím, že je třeba spolupracovat a zmírnit tlak v Evropě. "Jakmile jsme se stali členy Evropské unie, řekli jsme, že budeme respektovat její pravidla. Není možné je respektovat jen tehdy, kdy se nám to hodí," prohlásil Sobotka před schůzkou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se