Argentinský tenorista José Cura dnešním a zítřejším vystoupením v Obecním domě začíná tříletou rezidenci u pražského orchestru FOK. Zahajuje dílem, které má v krvi − básní nazvanou Jestliže zemřu, přežij mě. Chilský nobelista Pablo Neruda se takto před smrtí v roce 1973 loučil se svojí třetí manželkou, pro niž napsal sto sonetů. Orchestrální verzi skladby FOK uvede ve světové premiéře.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se