Vedení maďarské ropné a petrochemické skupiny MOL vysílá do Česka jasný signál: Váš trh považujeme a budeme považovat za hlavní oblast našich zpracovatelských a prodejních aktivit.
Tento vzkaz zaznívá z úst viceprezidenta pro zpracování ropy a prodej ropných produktů skupiny Ference Horvátha jen několik měsíců poté, co druhá největší společnost ve střední Evropě představila v tuzemsku svoji značku MOL. Pod tou sdružuje síť benzinových pump, kterou v posledních dvou letech vybudovala akvizicí čerpacích stanic od Lukoilu a Agipu. Dnes je s počtem 316 pump druhým největším hráčem na trhu za Benzinou, kterou ovládá přes společnost Unipetrol polský koncern PKN Orlen.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











