Loni ještě sociální demokrat Jiří Rozbořil uvolněně tančil ve veselém propagačním videoklipu s názvem Happy Olomouc, který měl ukázat, jak jsou v hanáckém městě všichni šťastni. A to upřímně byli, než kamarádské vazby mezi politiky, podnikateli a místními policisty rozsekli protimafiánští detektivové: vidí v nich nebezpečnou klientelistickou síť.
Kde se vlastně vzal olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, třiapadesátiletý technik? Už v roce 1995 sice vstoupil do ČSSD, ale dlouho byl jen nevýrazným řadovým členem. Otec tří dětí nejprve zkoušel podnikání. Moc to nešlo, ale vznikly alespoň důležité vazby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










