Loni ještě sociální demokrat Jiří Rozbořil uvolněně tančil ve veselém propagačním videoklipu s názvem ­Happy Olomouc, který měl ukázat, jak jsou v hanáckém městě všichni šťastni. A to upřímně byli, než kamarádské vazby mezi politiky, podnikateli a místními policisty rozsekli protimafiánští detektivové: vidí v nich nebezpečnou klientelistickou síť.

Kde se vlastně vzal olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, třiapadesátiletý technik? Už v roce 1995 sice vstoupil do ČSSD, ale dlouho byl jen nevýrazným řadovým členem. Otec tří dětí nejprve zkoušel podnikání. Moc to nešlo, ale vznikly alespoň důležité vazby.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se