Analýzy potvrzují, že nasazení telematiky může firmám přinést úspory v provozu vozů ve výši 10 až 20 %. Je to dáno zejména pečlivým odlišením soukromých a služebních jízd, ale i změnou některých neblahých řidičských návyků. Telematická jednotka umístěná ve vozidle totiž dokáže mnohem více než jen sledovat počet najetých kilometrů.
Nižší spotřeba, vyšší bezpečnost
Využití telematiky vede ke zvýšené bezpečnosti řidičů, menšímu počtu nehod, výraznému snížení spotřeby paliva, ale tím pádem také k poklesu emisí CO2. Potvrdil to i globální průzkum LeasePlan MobilityMonitor, který provedla nezávislá agentura TNS mezi 3377 řidiči ve dvaceti zemích po celém světě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



