Mezi českými horolezci je Josef Rakoncaj skutečná legenda. Celkem devětkrát stanul na vrcholu některé z osmitisícovek, na tu nejtěžší − K2 − vylezl jako první na světě dokonce dvakrát a pokaždé bez kyslíkové bomby. K tomu má na kontě desítky prvovýstupů v Česku i v zahraničí. Těžko ale říct, kolika horolezeckých expedic by se zúčastnil, kdyby se v roce 1971 nerozhodl ušít si vlastní spacák.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








