Mezi českými horolezci je Josef Rakoncaj skutečná legenda. Celkem devětkrát stanul na vrcholu některé z osmitisícovek, na tu nejtěžší − K2 − vylezl jako první na světě dokonce dvakrát a pokaždé bez kyslíkové bomby. K tomu má na kontě desítky prvovýstupů v Česku i v zahraničí. Těžko ale říct, kolika horolezeckých expedic by se zúčastnil, kdyby se v roce 1971 nerozhodl ušít si vlastní spacák.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se