Normální člověk se těší na věci příjemné a krásné. Přesto se většina populace dychtivě vrhá na zprávy z domova a ciziny ve všech možných médiích. Přitom ale všichni víme, že zpravodajství s gustem informuje o katastrofách, vraždách, korupci a lidské špatnosti všeho druhu. A tak se naše snaha udržet se, jak se říká, v obraze mění na systematické vykreslování obrazu hrůzy v našem podvědomí. Není proto divu, že řada lidí žije v iluzi pekla na zemi, protože si vlastně ani neuvědomují, že prostor, ve kterém se reálně pohybují, je mnohem přívětivější. Proto je důležité naučit se vnímat věci dobré a krásné.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se