Ruská státní banka VEB zažívá těžké časy. Ke dnu ji táhnou především dluhy z dob přípravy zimních olympijských her v Soči a vysoká míra zadlužení v dolarech. Hlavním problémem ale je, že dlouhá léta sloužila jako plátce nečekaných výdajů pro vládu. Nyní peníze došly.
Ředitel banky Vladimir Dmitrijev koncem minulého týdne zaměstnancům banky oznámil, že odchází. Statistiky jeho působení nejsou bůhvíjaké. Finanční ústav dluží zahraničním věřitelům 20 miliard dolarů, přičemž letos musí zaplatit tři miliardy. Na konci roku 2014 banka považovala 17,2 procenta úvěrů za problematické.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








