Když se před rokem na fasádě brněnské haly Rondo objevil nápis DRFG Arena, zřejmě jen málokdo z kolemjdoucích tušil, co se za zkratkou skrývá. Stejně tak málo pro obyvatele Brna znamenalo jméno Davida Rusňáka, který nového sponzora hokejového stadionu vlastní.

V poslední době už je ale všechno jinak. Rusňákova investiční skupina během loňského roku oznamovala jednu stomilionovou investici za druhou − třeba do budovy v Praze-Chodově, v níž sídlí sportovní hypermarket Decathlon, nebo do telekomunikační společnosti Suntel.

Na podzim pak Rusňák způsobil veřejné pozdvižení, když s majitelem Komety Brno Liborem Zábranským představil projekt nové hokejové arény Za Lužánkami. A začátkem února zase v on-line deníku E15 popsal, jak chce do tří let vytvořit nového poskytovatele internetu s 200 tisíci zákazníků. Navíc je aktivním sponzorem − podporuje JazzFestBrno nebo známého cestovatele Jiřího Kolbabu.

Rusňák je najednou zkrátka všude. Paradoxní na tom je, že mimo lidi z lokální finanční branže vlastně nikdo moc neví, odkud se teprve sedmatřicetiletý byznysmen najednou vynořil a kde na to všechno vzal peníze.

To se ale dá snadno pochopit. Rusňákova podnikatelská hvězda vyletěla až v posledních několika letech, kdy majetek DRFG díky investicím do nemovitostí a telekomunikací postupně nabobtnal téměř na dvě a čtvrt miliardy korun. Z toho o něco více než 600 milionů je jeho vlastní kapitál. Přitom − jak sám rád podotýká − když před jedenácti lety s podnikáním začínal, neměl prakticky nic.

130 milionů

loni podle předběžného odhadu činil zisk DRFG před zdaněním a odpisy. Výnosy skupiny dosáhly 865 milionů korun.

500 lidí

v současnosti pracuje ve 27 firmách, jež DRFG vlastní. Obě čísla by ale podle Rusňáka měla během letošního roku dál růst.

Od dopravy k IT

"Neměl jsem dokonce ani vysokoškolský titul, který má mnoho mých kolegů. Po maturitě v roce 1997 jsem dostal z dalšího studia hrůzu, a tak jsem rovnou nastoupil do obchodního oddělení dopravní firmy Eurotrans Holding ve Zlíně," vypráví. Společnost ale brzy na to zkrachovala, a tak se mladý Rusňák přestěhoval do Brna, kde začal ze dne na den pracovat jako číšník. "Měl jsem tehdy v kapse jen dva tisíce korun, takže jsem potřeboval najít zaměstnání, kde mi zaplatí už po týdnu. Nakonec jsem u toho vydržel skoro čtyři roky, hrozně mě to bavilo," pokračuje podnikatel, který si nedávno kvůli zalíbení v gastronomii koupil vlastní ekofarmu i luxusní restauraci Konfit v brněnské ulici Veveří.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.