Větší byt znamená větší luxus, v tomto ohledu si Češi za posledních 10 let polepšili. Na jednoho člověka nyní připadá zhruba 33 metrů čtverečních obytné plochy, tedy téměř o čtyři metry víc než před 10 lety. Za celorepublikovým průměrem zůstává v mírném závěsu Praha, především kvůli menšímu počtu rodinných domů v poměru k množství bytů. I obyvatelé metropole si ale dopřávají stále víc prostoru.

"V Praze se za posledních 10 let průměrná plocha na jednu osobu významně zvýšila. Především díky tomu, že se v hlavním městě staví více nových bytů," říká mluvčí Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Adam Švejda.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se