Zástupci tří severosyrských oblastí ovládaných Kurdy, takzvaných kantonů, se ve čtvrtek shodli na tom, že Sýrie bude federací. Může to vést k obnovení bojů v zemi a zkomplikuje to jednání o míru v Sýrii, která nyní probíhají v Ženevě. Těch se ale Kurdové na nátlak Turecka dosud nemohli zúčastnit.
Jsou to teroristé, tvrdí Ankara
Vyhlášení federace může být prostředkem, jak ukázat, že se s Kurdy musí počítat. Navíc myšlenka, že by ze Sýrie mohla vzniknout federace, se už několikrát na různých jednáních objevila a původně ji připustily i Rusko a Spojené státy. Ty k jednání o míru syrskou vládu a ozbrojené povstalce dotlačily.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





