Představenstvo Volkswagenu rozhodlo, že bonusy vyplácené letos vrcholovému managementu budou nejméně o třetinu nižší, a možná vůbec žádné. Vlivné koncernové odbory zase bojují za to, aby nepřišli zkrátka lidé z výrobních hal, z nichž každý loni dostal mimořádnou prémii 5900 eur. Ruku natahují také akcionáři, ale na dividendu 4,80 eura na jednu kmenovou akcii, vyplácenou v roce 2015, mohou zapomenout.
O bonusech pro manažery, ale také výplatě dividend by měla dvaadvacátého dubna rozhodnout dozorčí rada Volkswagenu. Celoroční výsledky budou zveřejněny osmadvacátého dubna.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








