Představenstvo Volkswagenu rozhodlo, že bonusy vyplácené letos vrcholovému managementu budou nejméně o třetinu nižší, a možná vůbec žádné. Vlivné koncernové odbory zase bojují za to, aby nepřišli zkrátka lidé z výrobních hal, z nichž každý loni dostal mimořádnou prémii 5900 eur. Ruku natahují také akcionáři, ale na dividendu 4,80 eura na jednu kmenovou akcii, vyplácenou v roce 2015, mohou zapomenout.

O bonusech pro manažery, ale také výplatě dividend by měla dvaadvacátého dubna rozhodnout dozorčí rada Volkswagenu. Celoroční výsledky budou zveřejněny osmadvacátého dubna.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se