Přes tři roky trvalo, než sněmovna odsouhlasila návrh poslance Jana Farského (TOP 09 a STAN), aby úřady musely zveřejňovat všechny smlouvy nad 50 tisíc korun. V listopadu schválený zákon, který má přinést transparentnější nakládání s veřejnými penězi, začne platit už za necelé tři měsíce.
Státní firmy na poslední chvíli dělají všechno pro to, aby je poslanci ze zákona dodatečně vyškrtli. Opřít se teď mohou o analýzu, kterou si u společnosti Deloitte nechalo vypracovat ministerstvo vnitra. Podle ní by zveřejňování smluv firmy významně poškodilo. Závěry studie mají HN k dispozici.
Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.