Třicet let po výbuchu v jaderné elektrárně v Černobylu nepřestává výroba energie z atomu vzbuzovat obavy. Tahounem proti jádru jsou Němci, kteří s výrobou z jádra skončí v roce 2022. Nyní ale požadují, aby Francie co nejdříve uzavřela nejstarší jadernou elektrárnu ve Fessenheimu. Výzva přišla poté, co německý deník Süddeutsche Zeitung napsal, že nehoda v elektrárně před dvěma lety byla vážnější, než se uvádělo. Francouzský úřad pro jadernou bezpečnost ale tvrdí, že k uzavření elektrárny nevidí důvod. Protestující na německo-francouzských hranicích s tím evidentně nesouhlasí. Otázka na plakátu: Černobyl, Fukušima, Fessenheim? jejich postoj ukazuje docela jasně.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit