Zhruba 90 procent své spotřeby elektřiny pokrylo druhou květnovou neděli Německo z obnovitelných zdrojů. Zelení tak měli důvod k nadšení, ale distributoři elektřiny už méně. Nadbytečné energie se museli narychlo zbavovat a přemlouvat velké spotřebitele, aby jejich elektřinu přijali. Cena elektřiny tak v jeden okamžik paradoxně klesla na zápornou hodnotu minus 35 eur za megawatthodinu (MWh) elektrické energie.
O tomto novém druhu problému v úterý jednala kancléřka Angela Merkelová s deseti premiéry německých spolkových zemí. Ti se obávají o své stále početnější zdroje zelené energie, protože novela spolkového zákona o obnovitelných zdrojích chce mimo jiné postupně opustit státem garantované ceny z obnovitelných zdrojů a nechat trh, aby si určil cenu sám.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








