Osvojit dítě si dnes mohou manželé, partneři, jednotlivci s jakoukoliv orientací, pouze lidé v registrovaném homosexuálním partnerství nikoliv. Už v úterý se to ale může změnit. Ústavní soud rozhodne, jestli je toto ustanovení v zákoně o registrovaném partnerství protiústavní, nebo ne.

Správní žalobu na ustanovení, které zapovídá osvojení dítěte člověku v registrovaném partnerství, podal před třemi lety Petr Laně.

Ten se angažuje ve sdružení na podporu LGBT komunity Proud, s partnerem jsou už osm let a dítě chtějí. "Myslím, že je to postavené na hlavu. Pokud o adopci může žádat kdokoliv kromě osob v registrovaném partnerství, je to protiústavní," míní Laně.

Věří, že Ústavní soud tento zákaz zruší.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.