Venku svítí slunce, ale potemnělý interiér je osvětlený jen tlumeně. Těžko tedy hádat, kolik je vlastně hodin. Restaurace Kogo v Havelské ulici uprostřed staré Prahy už léta slouží jako místo pro neformální setkávání politiků, byznysmenů a lobbistů. Svého času ji proslavila především ODS a Václav Klaus, který tu pořádal nejrůznější soukromé oslavy.

Těsně před polednem v Kogu panuje klid, skoro všechny stoly jsou prázdné. Přicházím jako první a obsluha mě vyzývá, ať si vyberu jakékoliv místo. Mířím tedy ke stolku u okna. Ale číšník mě zastavuje: "Sem určitě ne. Tenhle stůl má pan Šimáně a nikdo se k němu nesmí ani přiblížit!" Dobrá, usedám tedy pro jistotu na druhý konec podniku. Stále tady evidentně panují jistá pravidla.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se