Pozice hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška před podzimními krajskými volbami je v ČSSD tak silná, že ji stěží může něco oslabit. Po pondělním večerním jednání krajského vedení strany je jasné, že Hašek "přežije" své mlžení ohledně toho, kdo měl na starosti některá jeho tisková vyjádření a jak to bylo s placením pochvalných článků o něm a kraji.

Vedení jihomoravské ČSSD Haška podpořilo, a jemu tak nic nebrání v tom, aby bojoval o obhajobu křesla prvního muže kraje. Včera také uplynula lhůta, kdy mohly strany ještě dělat změny na kandidátkách pro krajské volby. "Na naší kandidátní listině nebudeme dělat žádné změny," prohlásil po jednání předseda jihomoravské ČSSD Roman Hanák, který vidí za děním kolem Haška útoky politických konkurentů.

"Lžou jiní, nikoliv já," řekl novinářům Hašek po zasedání předsednictva. Jde podle něj o účelovou předvolební kampaň, jejímž cílem je Haška znevěrohodnit. Žádnou Proutníkovou Hašek podle svých slov nezná. "Nevím, kdo to je, nevím, jestli existuje," uvedl hejtman. Dotazy médií by podle něj měly směřovat k agentuře Profil, respektive k Mrencové.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se