Často se stává, že největší události se odehrají jaksi ve stínu a jsou doceněny až s odstupem. Zatímco celý sportovní svět probíral olympijský závod na 100 metrů, který potřetí za sebou vyhrál Usain Bolt, zaběhl Jihoafričan Wayde van Niekerk neuvěřitelný světový rekord na 400 metrů.

Po sedmnácti letech vylepšil o 15 setin vteřiny čas Američana Michaela Johnsona, který se dosud považoval za nepřekonatelný. Zdá se, že v atletice je opět představitelné úplně všechno. Včetně toho, že někdo, například Caster Semenyová, překoná světový rekord Jarmily Kratochvílové na 800 metrů z roku 1983. Jak se říká, pokrok nezastavíš. Ať už "pokrok" ve sportu znamená cokoliv.

 

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru