Pamatujete si ještě na osobu, která zastávala názor, že nejlepší metodou řízení lidí je diktatura, občas kombinovaná s metodou cukru a biče, a tohle vyznání fanatického manažerismu si nechala odlít z bronzu? Ne? Tak ještě napovím. Ona osoba v rámci stavění vlastního pomníku zničila na celou dekádu systém financování českého sportu. Pořád nic? Tak dobře. Je to Aleš Hušák. Býval dlouhá léta šéfem loterijní firmy Sazka, přičemž se choval jako její majitel. Zmiňovaný pomník se původně jmenoval Sazka Arena a na jeho stěně se skvěla ona bronzová deska s vyznáním nadsamce, za které by se nemusel stydět ani Benito Mussolini.

Dnes je skoro všechno jinak. Katastrofálně zadlužený projekt začal pod novým názvem O2 arena jakž takž rentabilně fungovat. České sportovní svazy se vyhrabaly z nejhoršího. Takže by si člověk mohl říci: Uf, máme tuhle ozvěnu devadesátých let definitivně za sebou. Pánbůh s námi a Hušák pryč. Jenže ouha: když si přečteme seznam kandidátů do Senátu v Praze 6, narazíme na známé jméno. Ano, je to on. Aleš Hušák. A pálí to ve staré známé kadenci: Kulomet do každé rodiny, protože armáda nás neochrání. Zničit Evropskou unii všemi prostředky. Žádnou zeleň, beton je beton. Bum, bum, bum.

Je to taková jízda, až se jednomu nechce věřit, že to není nějaký vtip.

Možná se nakonec ukáže, že to skutečně jakýsi druh humoru je, ovšem spoléhat na to nelze, protože předcházející Hušákovy aktivity vypadaly zpočátku také jako fór, a pak jsme nestačili valit oči. Uvidíme.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.