Hochtief
Staví mosty v afrických zemích. Nechává jim i své know-how

Mnohé africké děti se každé ráno při cestě do školy brodí přes řeky a potoky po kluzkých kamenech nebo přelézají polorozpadlé lávky. Nejenže je to zdržuje v cestě, ale riskují tím i své životy.

L'Oréal

Růžová bublina pomáhá

◼ Kosmetická firma L'Oréal si vybrala onkologicky nemocné děti, kterým pomáhá prostřednictvím Nadačního fondu Pink Bubble (růžová bublina). Pro pacienty pořádá jednou v roce celodenní program v rámci L'Oréal Citizen Day, což je dobrovolnický program pro zaměstnance. Mimo jiné předala nadačnímu fondu a nemocným dětem mnoho dárků a uspořádala pro ně zábavní a vzdělávací aktivity.
◼ Nadační fond Pink Bubble vznikl v roce 2012 a název je inspirovaný takzvanou meditací růžové bubliny. "Ta říká, že když má člověk velké přání, stačí prý si představit svůj sen tak, jako by byl už splněný. Potom je třeba ,zabalit' tuto představu do pomyslné růžové bubliny a odeslat ji do vesmíru. Až nastane správná chvíle, bublina se prý vrátí i se splněným snem," říká ředitelka fondu Martina Šmuková. Dodává, že pacienty dokáže povzbudit, když se mohou na něco těšit, mít představu, že se přání vyplní.
◼ Fondu se už podařilo rozdělit mladým lidem s rakovinou přibližně pět milionů korun. Ať už v podobě splněných přání, nebo formou terapeutické zahrady, kterou fond vybudoval v pražské Fakultní nemocnici v Motole.

Stavební firma Hochtief se rozhodla, že Afričanům cestu ulehčí. Už čtvrtým rokem spolupracuje s neziskovou organizací Bridges to Prosperity (B2P), která staví lávky a mosty přes potoky a řeky v chudých afrických státech. Každý rok tak za společnost vyráží mezinárodní desetičlenný tým do středoafrické Rwandy stavět bezpečné přechody řek tam, kde je místní lidé překonávají po kamenech nebo spadlých stromech.

Organizace B2P vytipuje oblast a koncern Hochtief ve spolupráci s místními pobočkami vybere tým zaměstnanců a zaplatí veškeré náklady. Český Hochtief se přidal vloni. Jedním z dobrovolníků, kteří do Rwandy vyrazili stavět, byl i osmadvacetiletý Matěj Bůžek, který má ve společnosti na starosti dopravní stavby na dálnici D3.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se