Ministerstvo financí dostihly sporné momenty z období, kdy jej začali Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé řídit "jako firmu" − v duchu Babišova oblíbeného srovnání, že státní správa je oproti byznysu zkostnatělá a málo výkonná.
Poté co se stal Babiš v roce 2014 ministrem financí, nastala velká reorganizace: úřad v následujících dvou letech opustilo skoro 500 lidí. A ti nejvytrvalejší se dnes s ministerstvem soudí, protože dostali výpověď pro nadbytečnost, ale ministerstvo vzápětí na jejich místo přijalo jiného člověka. Což podle zákona není možné. Tenhle souběh obvykle svědčí o tom, že se zaměstnavatel chtěl člověka zbavit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








