Ministerstvo financí dostihly sporné momenty z období, kdy jej začali Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé řídit "jako firmu" − v duchu Babišova oblíbeného srovnání, že státní správa je oproti byznysu zkostnatělá a málo výkonná.

Poté co se stal Babiš v roce 2014 ministrem financí, nastala velká reorganizace: úřad v následujících dvou letech opustilo skoro 500 lidí. A ti nejvytrvalejší se dnes s ministerstvem soudí, protože dostali výpověď pro nadbytečnost, ale ministerstvo vzápětí na jejich místo přijalo jiného člověka. Což podle zákona není možné. Tenhle souběh obvykle svědčí o tom, že se zaměstnavatel chtěl člověka zbavit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se