Na trhu s léky se začínají v Česku objevovat problémy. Zatímco ve větších městech lékárny relativně prosperují, v menších obcích farmaceuti zavírají. A podle České lékárnické komory bude k dalšímu zániku prodejen docházet, pokud se nezlepší odměňování lékárníků.

"Jestliže nedojde k systémové změně financování lékárenské péče, bude tento trend pokračovat a doplatí na něj především občané, pacienti z malých měst," popisuje situaci na trhu mluvčí komory Michaela Bažantová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se