Na trhu s léky se začínají v Česku objevovat problémy. Zatímco ve větších městech lékárny relativně prosperují, v menších obcích farmaceuti zavírají. A podle České lékárnické komory bude k dalšímu zániku prodejen docházet, pokud se nezlepší odměňování lékárníků.
"Jestliže nedojde k systémové změně financování lékárenské péče, bude tento trend pokračovat a doplatí na něj především občané, pacienti z malých měst," popisuje situaci na trhu mluvčí komory Michaela Bažantová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



