Každý politik touží po tom, aby po něm zůstal nějaký pomník. Není na tom nic špatného. Koneckonců politiky si volíme proto, aby prezentovali a pokud možno i uskutečnili nějakou vizi. Nejen proto, aby udrželi v chodu stát či město, na což by bohatě stačili úředníci. V tomto směru lze záměr současného vedení Prahy totálně překopat strukturu řízení městských firem pochválit. Je to ambiciózní plán, který se i přes pochybnosti může vyplatit jak z perspektivy městské kasy, tak všech obyvatel metropole.

I ti, kdo nemohou přijít Adrianě Krnáčové z hnutí ANO na jméno, musí uznat, že záměr vytvořit holding, do kterého by spadly všechny firmy se stoprocentní účastí města plus další firmy vykoupené od současných vlastníků, dává smysl. Prostředky z výdělečných firem se mohou v rámci holdingu jednoduše přelévat do firem prodělečných, třeba do dopravního podniku, a to bez toho, že by se převod peněz musel realizovat několikaměsíčním úmorným a transakčně nákladným kolečkem. Další argument je, že kontrolovat městské sítě se vyplácí obecně, jak jsme to koneckonců viděli na příkladu měst, která vykoupila od soukromých vlastníků dříve rozprodanou infrastrukturu. Jako ukázka může sloužit Jablonec nad Nisou a tamní ceny tepla před výkupem teplárny a po něm. A do třetice: holdingovou strukturu se sítěmi ve vlastnictví města mají ve Vídni i Berlíně a funguje tam k obecné spokojenosti.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.