Ministr vnitra Milan Chovanec, který před několika dny vyvolal pozdvižení svým návrhem na změnu ústavního zákona kvůli držení zbraní, v rozhovoru pro HN svůj návrh hájí a tvrdí, že je takový postup nutný. Zatímco on chce změnou ústavy dosáhnout toho, aby lidé o zbraně nepřišli a v případě nebezpečí se mohli bránit, zbytek Evropy chce jít jinou cestou, tedy omezením zbraní.

"Evropa chce lidem zbraně brát, což považuji za nesmysl. Jsem přesvědčený, že postupujeme správně, protože nás čeká méně bezpečná budoucnost. Na to se musíme připravit," tvrdí ministr. Zároveň odmítá, že by ho k nápadu vedla populistická snaha získat body u veřejnosti před letošními parlamentními volbami, které ho jako prvního místopředsedu ČSSD čekají.

HN: Vaším snem je tedy země, kde budou lidé vyzbrojeni pro případ bezpečnostní hrozby?

Mým snem je Česká republika s fungující demokracií. Země, kde mají lidé jistotu, že v nemocnici dostanou ošetření bez ohromných peněz, že dostanou důchod, s nímž půjde vyžít, že podnikatelé budou součástí systému, ale systém se jim nebude podřizovat. Součástí tohoto snu je i bezpečná země.

HN: V čem přesně by tato změna spočívala?

Do ústavy bychom napsali, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo za účelem ochrany životů, zdraví a majetkových hodnot, a podílet se tak na zajištění vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti, svrchovanosti a demokratických základů České republiky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.